RLR05C6491FPRSL
Mfr.Part #
RLR05C6491FPRSL
Description
RES 6.49K OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance :
6.49kOhms
Factory Lead Time :
17 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
125mW
Lead Free :
Contains Lead
Military, Moisture Resistant, Weldable
Length :
3.81mm
Tolerance :
±1%
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Width :
1.68mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Failure Rate :
P (0.1%)
Max Power Dissipation :
125mW
Datasheets
RLR05C6491FPRSL
Vishay / Dale RLR05C6491FPRSL
6.49kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,