RLR05C6341FRRE6
Mfr.Part #
RLR05C6341FRRE6
Description
RES 6.34K OHM 1% 1/8W AXIAL
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Lead Free :
Contains Lead
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-65°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Diameter :
1.68mm
Length :
4.75mm
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Mount :
Through Hole
Resistance :
6.34kOhms
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Power Rating :
125mW
Max Operating Temperature :
150°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Width :
1.68mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Supplier Device Package :
Datasheets
RLR05C6341FRRE6
Vishay / Dale RLR05C6341FRRE6
Through Hole 6.34kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,