RLR05C62R0GSRSL
Mfr.Part #
RLR05C62R0GSRSL
Description
RES 62 OHM 2% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Factory Lead Time :
17 Weeks
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Max Power Dissipation :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
62Ohms
Power Rating :
125mW
Width :
1.68mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Published :
Tolerance :
±2%
Length :
3.81mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR05C62R0GSRSL
Vishay / Dale RLR05C62R0GSRSL
62Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,