RLR05C6202GPB14
Mfr.Part #
RLR05C6202GPB14
Description
RES 62K OHM 2% 1/8W AXIAL
2
Radiation Hardening :
No
Supplier Device Package :
Axial
Width :
1.68mm
Tolerance :
±2%
Failure Rate :
P (0.1%)
Max Power Dissipation :
125mW
Termination :
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
62kOhms
Lead Free :
Contains Lead
Min Operating Temperature :
-65°C
Published :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
4.75mm
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Package / Case :
Power Rating :
125mW
Diameter :
1.68mm
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
RLR05C6202GPB14
Vishay / Dale RLR05C6202GPB14
Through Hole 62kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,