RLR05C6190FSR3619
Mfr.Part #
RLR05C6190FSR3619
Description
RES 619 OHM 1% 1/8W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Operating Temperature :
150°C
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Published :
Factory Lead Time :
14 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Free :
Contains Lead
Resistance :
619Ohms
Radiation Hardening :
No
Mount :
Through Hole
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Min Operating Temperature :
-65°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Length :
4.75mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Diameter :
1.68mm
Non-RoHS Compliant
Width :
1.68mm
Datasheets
RLR05C6190FSR3619
Vishay / Dale RLR05C6190FSR3619
Through Hole 619Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,