RLR05C6040FMR93
Mfr.Part #
RLR05C6040FMR93
Description
RES 604 OHM 1% 1/8W AXIAL
Length :
4.75mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
17 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-65°C
Diameter :
1.68mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Published :
Failure Rate :
M (1%)
Package / Case :
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Resistance :
604Ohms
Datasheets
RLR05C6040FMR93
Vishay / Dale RLR05C6040FMR93
Through Hole 604Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,