RLR05C5R10GRRSL
Mfr.Part #
RLR05C5R10GRRSL
Description
RES 5.1 OHM 2% 1/8W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
125mW
Resistance :
5.1Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
Failure Rate :
R (0.01%)
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Max Power Dissipation :
125mW
Supplier Device Package :
Length :
3.81mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Factory Lead Time :
17 Weeks
Tolerance :
±2%
Width :
1.68mm
Lead Free :
Contains Lead
Datasheets
RLR05C5R10GRRSL
Vishay / Dale RLR05C5R10GRRSL
5.1Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,