RLR05C5650FSR36
Mfr.Part #
RLR05C5650FSR36
Description
RES 565 OHM 1% 1/8W AXIAL
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
565Ohms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
125mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
17 Weeks
Datasheets
RLR05C5650FSR36
Vishay / Dale RLR05C5650FSR36
565Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,