RLR05C5620FSRE719
Mfr.Part #
RLR05C5620FSRE719
Description
RES 562 OHM 1% 1/8W AXIAL
Factory Lead Time :
14 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Military, Moisture Resistant, Weldable
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Diameter :
1.68mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Max Operating Temperature :
150°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±1%
Published :
Failure Rate :
S (0.001%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
4.75mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Mount :
Through Hole
Resistance :
562Ohms
Datasheets
RLR05C5620FSRE719
Vishay / Dale RLR05C5620FSRE719
Through Hole 562Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,