RLR05C5232FRRE6
Mfr.Part #
RLR05C5232FRRE6
Description
RES 52.3K OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance :
52.3kOhms
Tolerance :
±1%
2
Lead Free :
Contains Lead
Diameter :
1.68mm
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-65°C
Width :
1.68mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
4.75mm
Mount :
Through Hole
Power Rating :
125mW
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
RLR05C5232FRRE6
Vishay / Dale RLR05C5232FRRE6
Through Hole 52.3kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,