RLR05C5230FSRSL
Mfr.Part #
RLR05C5230FSRSL
Description
RES 523 OHM 1% 1/8W AXIAL
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±1%
Length :
3.81mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
523Ohms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Supplier Device Package :
Width :
1.68mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Max Power Dissipation :
125mW
Military, Moisture Resistant, Weldable
Published :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
RLR05C5230FSRSL
Vishay / Dale RLR05C5230FSRSL
523Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,