RLR05C51R0GSRSL
Mfr.Part #
RLR05C51R0GSRSL
Description
RES 51 OHM 2% 1/8W AXIAL
Width :
1.68mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
51Ohms
Power Rating :
125mW
Published :
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Power Dissipation :
125mW
Length :
3.81mm
Tolerance :
±2%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RLR05C51R0GSRSL
Vishay / Dale RLR05C51R0GSRSL
51Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,