RLR05C5100GPB14
Mfr.Part #
RLR05C5100GPB14
Description
RES 510 OHM 2% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Lead Free :
Contains Lead
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Packaging :
Bulk
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Width :
1.68mm
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
125mW
Resistance :
510Ohms
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Power Rating :
125mW
Length :
3.81mm
Failure Rate :
P (0.1%)
Datasheets
RLR05C5100GPB14
Vishay / Dale RLR05C5100GPB14
510Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,