RLR05C4R75FSRE719
Mfr.Part #
RLR05C4R75FSRE719
Description
RES 4.75 OHM 1% 1/8W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Non-RoHS Compliant
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Package / Case :
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
4.75Ohms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Published :
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Max Operating Temperature :
150°C
Diameter :
1.68mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mount :
Through Hole
Length :
4.75mm
Composition :
Metal Film
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RLR05C4R75FSRE719
Vishay / Dale RLR05C4R75FSRE719
Through Hole 4.75Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,