RLR05C4702GMRSL
Mfr.Part #
RLR05C4702GMRSL
Description
RES 47K OHM 2% 1/8W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
3.81mm
Max Power Dissipation :
125mW
Failure Rate :
M (1%)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Width :
1.68mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Lead Free :
Contains Lead
Factory Lead Time :
17 Weeks
Power Rating :
125mW
Resistance :
47kOhms
Tolerance :
±2%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RLR05C4702GMRSL
Vishay / Dale RLR05C4702GMRSL
47kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,