RLR05C4700GMR36
Mfr.Part #
RLR05C4700GMR36
Description
RES 470 OHM 2% 1/8W AXIAL
Factory Lead Time :
17 Weeks
Power Rating :
125mW
Length :
4.75mm
Failure Rate :
M (1%)
Max Operating Temperature :
150°C
Lead Free :
Contains Lead
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Width :
1.68mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
470Ohms
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Composition :
Metal Film
Published :
Diameter :
1.68mm
Tolerance :
±2%
Datasheets
RLR05C4700GMR36
Vishay / Dale RLR05C4700GMR36
Through Hole 470Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,