RLR05C4321FSB14
Mfr.Part #
RLR05C4321FSB14
Description
RES 4.32K OHM 1% 1/8W AXIAL
Length :
4.75mm
Max Power Dissipation :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Width :
1.68mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Diameter :
1.68mm
Composition :
Metal Film
Termination :
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
17 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Supplier Device Package :
Lead Free :
Contains Lead
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
4.32kOhms
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Packaging :
Bulk
Datasheets
RLR05C4321FSB14
Vishay / Dale RLR05C4321FSB14
Through Hole 4.32kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,