RLR05C4320FRR36
Mfr.Part #
RLR05C4320FRR36
Description
RES 432 OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance :
432Ohms
Lead Free :
Contains Lead
Max Operating Temperature :
150°C
Not Applicable
Power Rating :
125mW
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
4.75mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Diameter :
1.68mm
Width :
1.68mm
Datasheets
RLR05C4320FRR36
Vishay / Dale RLR05C4320FRR36
Through Hole 432Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,