RLR05C4222FSRSL
Mfr.Part #
RLR05C4222FSRSL
Description
RES 42.2K OHM 1% 1/8W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
3.81mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Power Rating :
125mW
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
17 Weeks
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Max Power Dissipation :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Supplier Device Package :
Width :
1.68mm
Resistance :
42.2kOhms
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Datasheets
RLR05C4222FSRSL
Vishay / Dale RLR05C4222FSRSL
42.2kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,