RLR05C4220FSR3819
Mfr.Part #
RLR05C4220FSR3819
Description
RES 422 OHM 1% 1/8W AXIAL
Factory Lead Time :
14 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Mount :
Through Hole
Package / Case :
Axial
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
150°C
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
S (0.001%)
Not Applicable
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
4.75mm
Resistance :
422Ohms
Diameter :
1.68mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Supplier Device Package :
Datasheets
RLR05C4220FSR3819
Vishay / Dale RLR05C4220FSR3819
Through Hole 422Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,