RLR05C39R2FSRSL19
Mfr.Part #
RLR05C39R2FSRSL19
Description
RES 39.2 OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance :
39.2Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
125mW
Factory Lead Time :
13 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Tolerance :
±1%
Lead Free :
Contains Lead
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
RLR05C39R2FSRSL19
Vishay / Dale RLR05C39R2FSRSL19
39.2Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,