RLR05C3901GMR36
Mfr.Part #
RLR05C3901GMR36
Description
RES 3.9K OHM 2% 1/8W AXIAL
Factory Lead Time :
17 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Resistance :
3.9kOhms
Lead Free :
Contains Lead
Power Rating :
125mW
Failure Rate :
M (1%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±2%
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
RLR05C3901GMR36
Vishay / Dale RLR05C3901GMR36
3.9kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,