RLR05C3831FSR20
Mfr.Part #
RLR05C3831FSR20
Description
RES 3.83K OHM 1% 1/8W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
3.83kOhm
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
17 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR05C3831FSR20
Vishay / Dale RLR05C3831FSR20
3.83kOhm, 0.125W 1/8W, Metal Film,