RLR05C3830FRB14
Mfr.Part #
RLR05C3830FRB14
Description
RES 383 OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Diameter :
1.68mm
Mount :
Through Hole
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
17 Weeks
Width :
1.68mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-65°C
Package / Case :
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
383Ohms
Max Power Dissipation :
125mW
Length :
3.81mm
Tolerance :
±1%
Power Rating :
125mW
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
RLR05C3830FRB14
Vishay / Dale RLR05C3830FRB14
Through Hole 383Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,