RLR05C3602GMR36
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR05C3602GMR36
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 36K OHM 2% 1/8W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±2%
Factory Lead Time :
17 Weeks
Resistance :
36kOhms
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
Supplier Device Package :
Axial
Package / Case :
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Composition :
Metal Film
Failure Rate :
M (1%)
Power Rating :
125mW
Datasheets
RLR05C3602GMR36
Vishay / Dale RLR05C3602GMR36
36kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,