RLR05C3600GSRE6
Mfr.Part #
RLR05C3600GSRE6
Description
RES 360 OHM 2% 1/8W AXIAL
Military, Moisture Resistant, Weldable
Lead Free :
Contains Lead
Resistance :
360Ohms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Tolerance :
±2%
Factory Lead Time :
17 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Radiation Hardening :
No
Length :
4.75mm
Power Rating :
125mW
Failure Rate :
S (0.001%)
Package / Case :
Published :
Width :
1.68mm
Diameter :
1.68mm
Datasheets
RLR05C3600GSRE6
Vishay / Dale RLR05C3600GSRE6
Through Hole 360Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,