RLR05C3481FRB14
Mfr.Part #
RLR05C3481FRB14
Description
RES 3.48K OHM 1% 1/8W AXIAL
Military, Moisture Resistant, Weldable
Contact Plating :
Lead, Tin
Diameter :
1.68mm
Number of Terminations :
2
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
3.81mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Axial
Published :
Max Power Dissipation :
125mW
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±1%
Power Rating :
125mW
Resistance :
3.48kOhms
Supplier Device Package :
Width :
1.68mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Failure Rate :
R (0.01%)
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
RLR05C3481FRB14
Vishay / Dale RLR05C3481FRB14
Through Hole 3.48kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,