RLR05C3403FRB14
Mfr.Part #
RLR05C3403FRB14
Description
RES 340K OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
340kOhms
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR05C3403FRB14
Vishay / Dale RLR05C3403FRB14
340kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,