RLR05C3090FSRE7
Mfr.Part #
RLR05C3090FSRE7
Description
RES 309 OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance :
309Ohms
Max Operating Temperature :
150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Tolerance :
±1%
Lead, Tin
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Length :
4.75mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Diameter :
1.68mm
Datasheets
RLR05C3090FSRE7
Vishay / Dale RLR05C3090FSRE7
Through Hole 309Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,