RLR05C3011FSRE819
Mfr.Part #
RLR05C3011FSRE819
Description
RES 3.01K OHM 1% 1/8W AXIAL
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
3.01kOhms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-65°C
Supplier Device Package :
Axial
Published :
Package / Case :
Length :
4.75mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Diameter :
1.68mm
Datasheets
RLR05C3011FSRE819
Vishay / Dale RLR05C3011FSRE819
Through Hole 3.01kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,