RLR05C3000GRR36
Mfr.Part #
RLR05C3000GRR36
Description
RES 300 OHM 2% 1/8W AXIAL
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Tolerance :
±2%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
300Ohms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Factory Lead Time :
17 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR05C3000GRR36
Vishay / Dale RLR05C3000GRR36
300Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,