RLR05C3000FSB14
Mfr.Part #
RLR05C3000FSB14
Description
RES 300 OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Power Rating :
125mW
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
17 Weeks
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
300Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Lead Free :
Contains Lead
Datasheets
RLR05C3000FSB14
Vishay / Dale RLR05C3000FSB14
300Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,