RLR05C2943FMB14
Mfr.Part #
RLR05C2943FMB14
Description
RES 294K OHM 1% 1/8W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Packaging :
Bulk
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Free :
Contains Lead
Resistance :
294kOhms
Failure Rate :
M (1%)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR05C2943FMB14
Vishay / Dale RLR05C2943FMB14
294kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,