RLR05C28R0FSRE719
Mfr.Part #
RLR05C28R0FSRE719
Description
RES 28 OHM 1% 1/8W AXIAL
Length :
4.75mm
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
28Ohms
Factory Lead Time :
14 Weeks
Diameter :
1.68mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR05C28R0FSRE719
Vishay / Dale RLR05C28R0FSRE719
Through Hole 28Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,