RLR05C2873FSR36
Mfr.Part #
RLR05C2873FSR36
Description
RES 287K OHM 1% 1/8W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
No
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
287kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
S (0.001%)
Diameter :
1.68mm
Width :
1.68mm
Lead Free :
Contains Lead
Length :
4.75mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Package / Case :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
RLR05C2873FSR36
Vishay / Dale RLR05C2873FSR36
Through Hole 287kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,