RLR05C2873FRRE519
Mfr.Part #
RLR05C2873FRRE519
Description
RES 287K OHM 1% 1/8W AXIAL
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±1%
Length :
4.75mm
Resistance :
287kOhms
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Diameter :
1.68mm
Datasheets
RLR05C2873FRRE519
Vishay / Dale RLR05C2873FRRE519
Through Hole 287kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,