RLR05C2743FRRSL19
Mfr.Part #
RLR05C2743FRRSL19
Description
RES 274K OHM 1% 1/8W AXIAL
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
10 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Resistance :
274kOhms
Failure Rate :
R (0.01%)
Lead Free :
Contains Lead
Package / Case :
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tape and Reel (TR)
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR05C2743FRRSL19
Vishay / Dale RLR05C2743FRRSL19
274kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,