RLR05C2702GRRE5
Mfr.Part #
RLR05C2702GRRE5
Description
RES 27K OHM 2% 1/8W AXIAL
Resistance :
27kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±2%
Supplier Device Package :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR05C2702GRRE5
Vishay / Dale RLR05C2702GRRE5
27kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,