RLR05C2700GRR36
Mfr.Part #
RLR05C2700GRR36
Description
RES 270 OHM 2% 1/8W AXIAL
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Length :
4.75mm
Max Operating Temperature :
150°C
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Width :
1.68mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
270Ohms
Factory Lead Time :
17 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Lead Free :
Contains Lead
Diameter :
1.68mm
Datasheets
RLR05C2700GRR36
Vishay / Dale RLR05C2700GRR36
Through Hole 270Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,