RLR05C2672FSRE819
Mfr.Part #
RLR05C2672FSRE819
Description
RES 26.7K OHM 1% 1/8W AXIAL
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
150°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Length :
4.75mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Resistance :
26.7kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Diameter :
1.68mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
RLR05C2672FSRE819
Vishay / Dale RLR05C2672FSRE819
Through Hole 26.7kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,