RLR05C2672FRRE8
Mfr.Part #
RLR05C2672FRRE8
Description
RES 26.7K OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance :
26.7kOhms
Length :
4.75mm
Radiation Hardening :
No
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Min Operating Temperature :
-65°C
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Operating Temperature :
150°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Diameter :
1.68mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Datasheets
RLR05C2672FRRE8
Vishay / Dale RLR05C2672FRRE8
Through Hole 26.7kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,