RLR05C2612FSRE7
Mfr.Part #
RLR05C2612FSRE7
Description
RES 26.1K OHM 1% 1/8W AXIAL
Length :
4.75mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Tape and Reel (TR)
Published :
Diameter :
1.68mm
Max Operating Temperature :
150°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
26.1kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Radiation Hardening :
No
Failure Rate :
S (0.001%)
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR05C2612FSRE7
Vishay / Dale RLR05C2612FSRE7
Through Hole 26.1kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,