RLR05C25R7FSB14
Mfr.Part #
RLR05C25R7FSB14
Description
RES 25.7 OHM 1% 1/8W AXIAL
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Resistance :
25.7Ohms
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Width :
1.68mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Lead Free :
Contains Lead
Published :
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Diameter :
1.68mm
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
125mW
Length :
4.75mm
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
RLR05C25R7FSB14
Vishay / Dale RLR05C25R7FSB14
Through Hole 25.7Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,