RLR05C2401GSRE819
Mfr.Part #
RLR05C2401GSRE819
Description
RES 2.4K OHM 2% 1/8W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
2.4kOhms
Factory Lead Time :
14 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Length :
4.75mm
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Diameter :
1.68mm
Tolerance :
±2%
Datasheets
RLR05C2401GSRE819
Vishay / Dale RLR05C2401GSRE819
Through Hole 2.4kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,