RLR05C2263FSRSL19
Mfr.Part #
RLR05C2263FSRSL19
Description
RES 226K OHM 1% 1/8W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
125mW
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Resistance :
226kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Axial
Lead Free :
Contains Lead
Package / Case :
Datasheets
RLR05C2263FSRSL19
Vishay / Dale RLR05C2263FSRSL19
226kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,