RLR05C2263FSR36
Mfr.Part #
RLR05C2263FSR36
Description
RES 226K OHM 1% 1/8W AXIAL
Min Operating Temperature :
-65°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Military, Moisture Resistant, Weldable
Width :
1.68mm
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±1%
Diameter :
1.68mm
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
4.75mm
Resistance :
226kOhms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
2
Power Rating :
125mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR05C2263FSR36
Vishay / Dale RLR05C2263FSR36
Through Hole 226kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,