RLR05C2260FSRE5
Mfr.Part #
RLR05C2260FSRE5
Description
RES 226 OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Factory Lead Time :
17 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
226Ohms
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Diameter :
1.68mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
4.75mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR05C2260FSRE5
Vishay / Dale RLR05C2260FSRE5
Through Hole 226Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,