RLR05C2203GSRE719
Mfr.Part #
RLR05C2203GSRE719
Description
RES 220K OHM 2% 1/8W AXIAL
Diameter :
1.68mm
Tolerance :
±2%
Failure Rate :
S (0.001%)
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
220kOhms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Length :
4.75mm
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package / Case :
Datasheets
RLR05C2203GSRE719
Vishay / Dale RLR05C2203GSRE719
Through Hole 220kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,