RLR05C2152FRRE6
Mfr.Part #
RLR05C2152FRRE6
Description
RES 21.5K OHM 1% 1/8W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power Rating :
125mW
Published :
Resistance :
21.5kOhms
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Length :
4.75mm
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
150°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Diameter :
1.68mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Non-RoHS Compliant
Width :
1.68mm
Lead Free :
Contains Lead
Datasheets
RLR05C2152FRRE6
Vishay / Dale RLR05C2152FRRE6
Through Hole 21.5kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,