RLR05C2001FRRE5
Mfr.Part #
RLR05C2001FRRE5
Description
RES 2K OHM 1% 1/8W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Resistance :
2kOhms
Tolerance :
±1%
Diameter :
1.68mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Factory Lead Time :
17 Weeks
Max Operating Temperature :
150°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Min Operating Temperature :
-65°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Length :
4.75mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR05C2001FRRE5
Vishay / Dale RLR05C2001FRRE5
Through Hole 2kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,